پَرت و پَلا (2)

* داشتم به لیست افرادی که تو انتخابات پیشرو ثبت‌نام کردند نگاه می‌کردم، دیدم واقعا جای ما طنزنویسان خیلی خالیه. آخه خداییش این همه طنزنویس و طنزپرداز و طنزگو داریم که می‌تونند کلی استندآپ کمدی‌های خوب و باحال درست کنند و مردم رو بخندونند، خب چرا نباید ثبت‌نام کنند و وارد عرصه رقابت بشن؟! حداقل حسنش به اینه که استندآپ کمدی‌ها‌شون طنزه و یه بار معنایی داره نه هزل و هجو و فکاهه. حالا اصلا شرکت طنزپردازان به کنار. لااقل اعضای کاندید شده برن 4 تا کتاب طنز بخونند یا با 4 تا طنزپرداز نشست و برخاست کنند تا استندآپ کمدی‌هایی که ازشون تو محیط‌های مجازی بیرون میاد یه بار معنایی داشته باشه و به طنز فاخر نزدیک و عجین باشه نه طنز آبکی! بسه دیگه این همه ویدئوهای خنده‌دار و بی‌معنی میدید بیرون. به جای کمیت کمی کیفیت کاراتون رو ببرید بالا لااقل، اَه!

* چند وقت پیش دیدم دو تا کتاب داستان چاپ شده یکی با عنوان "قصه‌های خوب برای دختران خوب" و یکی دیگه "قصه‌های خوب برای پسران خوب"! اول اینکه دخترا و پسرای بد مگه آدم نیستند کتاب بخونند؟! اتفاقا اونا واجب‌ترند چون باید کتاب بخونند که بشن دختر و پسرای خوب. دوم اینکه مگه خدای نکرده زبونم لال مطالب خاک‌برسری توشون داره که تفکیک کردید تا یه وقت اشتباهی جنسیت مخالف کتاب اون یکی جنسیت رو نخونه؟! سوم اینکه حالا که دارید این کار رو می‌کنید و پرده وسط کتاباتون می‌کشید، لااقل جای جلد کتاب دختران و پسران رو عوض کنید، چون مسلما تعداد پسرایی که میرن کتاب دخترا رو بخونند به مراتب بیشتر از خود دخترا هستند، پس لااقل با این ترفند کاری کنید جنسیت مدنظر بیشتر بره سمت و سوی کتاب مربوط به خودش!

* بعضی از دوستان علت عدم سفر خودشون رو تو ایام نوروز هزینه‌های کمرشکن اون عنوان می‌کنند ولی جالبه بدونید که به راحتی و با کمترین هزینه می‌تونند سفر کنند و فقط پونصد تومن هزینه سرویس بهداشتی بین راهی رو بدن و خلاص. این دوستان بیشتر هزینه اسکان رو بهونه خودشون قرار میدن، بابا زمین خدا که هست، آسمون خدا هم که هست جایی نرفته، بگیرید بِکَپید دیگه. حالا ممکنه یکی غر بزنه بگه خب اگه هوا خیلی گرم باشه و ما له‌له بزنیم چی؟ خب در این صورت روسریتون رو کمی شل کنید سیل بیاد هوا خنک بشه. هر وقت هم دیدید سیل داره واستون دردسر ساز میشه و شما رو داره میبره قعر جهنم، روسریتون رو کمی سفت کنید بارون قطع بشه. این وسط هم خنک شدید هم یه نکته آموزشی و فرهنگی یاد گرفتید! البته این روش رو روی بلایای طبیعی دیگه مثل زلزله و فوران آتشفشان تضمین نمی‌کنم جواب بده، چون غیر قابل برگشته!

* سیزده بدر معروفه به در کردن سیزده. حالا این سیزده چی هست که باید در بشه خودش نکته مهمی هست. در گذشته به علت عدم آگاهی و نبود فرهنگ غنی، پیشینیان فقط در طبیعت حضور پیدا می‌کردند و فکر می‌کردند همین طوری الکی سیزده شون در شد رفت پی‌کارش، ولی زهی خیال باطل. امروزه با توجه به فرهنگ غنی که حاوی امگا3 و ویتامین‌ها و پروتئین‌های مختلف شده، تونستند راز این سیزده در کردن رو کشف و به صورت عملی بهش جامه عمل بپوشونند. بدین صورت که 13 قلم از موارد خوراکی رو لیست می‌کنند و در روز سیزده بدر با در کردن ته مانده این 13 قلم خوراکی، به طبیعت حالی می‌کنند که بیا ... آهان ... اینه ... ما اینیم ... برو حالشو ببر.. طبیعت بزن تو رگ! البته ممکنه خدای نکرده در این میان درهای دیگری هم صورت بگیره که اون موارد غیر قابل پیشبینی و جلوگیری هست و از بحث ما خارج! 

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. Posting comment as a guest.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

کلا حقوقی نمی‌گیریم که بخواد محفوظ باشه، ولی شما رعایت کنید!

طراحی و اجرا "مینا وب "