پرت و پلا (3)

* چند وقت پیش خونده بودم که در بلاد کفر سرعت‌گیرهای هوشمندی طراحی کردند که اگه با سرعت مجاز از روش رد بشی پایین میره و هم سطح خیابون میشه، ولی اگه با سرعت بالا بری تغییر شکل نمیده. آخه یکی نیست بگه این چه کاریه. خب شما مثل بچه آدم یعنی مثل ما یه سرعت گیر سیمانی یا بتونی بذار وسط خیابون این هوا ... به اندازه یه تپه.

طرف اگه با سرعت کم از روش تونست رد بشه که شد، خب نهایتا میره جلوبندی سازی. ولی اگه خدای نکرده خدای نکرده با سرعت زیاد رد شد که کلا باید ببره ستاد اسقاط خودرو! این تپه‌ها سه تا مزیت اصلی داره و یه مزیت فرهنگی! سه تا مزیتش اینه که اولا اقتصاد مقاومتی روی راننده و خودروش اعمال میشه، دوم اینکه برای جلوبندی سازی و مکانیک و سایر مشاغل مرتبط اشتغال‌زایی میشه و سوم اینکه قطعاتی که باید برای تعمیرش بخرن به تولید ملی منتهی میشه. مزیت فرهنگیش هم اینه که درس عبرتی میشه برای سایرین که بین بد و بدتر در یک انتخاب هوشمندانه همیشه بد رو انتخاب کنند، یعنی جلوبندی سازی!

* در خبرها خوندم که تعداد زندانیان ایران در زمان قبل انقلاب شکوهمند اسلامی 10 هزار نفر بوده و حالا با توجه به توجهات صورت گرفته در بعد انسانی و تکریم ارباب رجوع به 220 هزار نفر رسیده. با توجه به رشد چشمگیر و روزافزون تعدا زندانیان و با توجه به محاسبات سرانگشتی بر اساس تساعد ریاضی و اعمال نسبت جمعیت به تعداد زندانیان، پیشبینی میشه که تا چند سال آینده به رقم تقریبی حدود 80 میلیون زندانی خواهیم رسید. با توجه به این رشد چشمگیر فکر می‌کنم اگه به جای ساخت سلول‌های جدید، دور کشور یه دیوار سه متری با سیم خاردار کشیده بشه با صرفه‌تر در بیاد تا پول بیت المال هم زبونم لال به هدر نره و منابع ملی حفظ بشه!

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. Posting comment as a guest.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

کلا حقوقی نمی‌گیریم که بخواد محفوظ باشه، ولی شما رعایت کنید!

طراحی و اجرا "مینا وب "