افاضات اینجانب / نوروز 95

* نظر به اینکه عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه پدیده فرزندفروشی در کشور رو به افزایش است، گفته است که باید دستگاه‌های حمایتی و نظارتی در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند. اینجانب پیشنهاد می‌کنم جهت کنترل این پدیده، سامانه‌ای به نام "پفک" (پدیده فرزند فروشی کشور) طراحی و ساخته شود تا این پدیده کنترل شده و مالیات بر ارزش افزوده لازم از این خانواده‌ها دریافت شود!

ادامه مطلب

افاضات اینجانب / نوروز 94

* نظر به اينكه وزیر سابق ارشاد با انتقاد از فیلم‌های جشنواره فجر سال 93 گفته است كه مسئله مهم در جشنواره فیلم فجر این است که فیلم‌ها نباید یاس‌آور باشد در صورتی که بسیاری از فیلم‌های امسال نا امیدکننده بود، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم با توجه به اينكه امكان ايجاد نشاط به شكل طبيعي در فيلم‌هاي حقيقي امكان پذير نيست، كارگردانان سينما از سال آينده مقداري قرص‌هاي اكستازي به فيلم‌هاي خود تزريق كنند تا فيلم‌هايشان حسابي نشاط آور شوند!

ادامه مطلب

افاضات اینجانب / اسفند 92

نظر به اینکه در خبرها آمده بود که ایران در بحث درآمد گردشگری دارای رتبه 147 دنیا است، اینجانب پیشنهاد می‌کنم دولت جهت افزایش گردشگر به ایران از پکیج‌های حمایتی مثل Basket of Kala استفاده کرده و برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد، هنگامی که این گردشگران در صف روادید ایستاده‌اند این بسته‌های حمایتی که می‌تواند شامل مرغ یخی، تخم مرغ رنگ پریده، روغن بدون استفاده، پنیر ناکجاآباد و از همه مهمتر برنج صددرصد هندی باشد را دو دستی اهداء نماید!

ادامه مطلب

افاضات اینجانب / دی 92

نظر به اینکه در خبرها آمده بود که دانشمندان یک نوع جدیدی از پیاز تولید کرده‌اند که خردکردن آن موجب سوختن و اشک ریختن چشم‌ها نمی‌شود، اینجانب پیشنهاد می‌کنم این دانشمندان به کمک دولت فعلی نوع جدیدی از تورم تولید کنند که لمس کردن آن موجب سوزش بعضی مواضع آدمی و ریختن اشک چشمان بعضی اقشار جامعه نگردد!

ادامه مطلب

افاضات اینجانب / خرداد 92

نظر به اینکه رئیس جدید مرکز سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت گفته است که رشد جمعیت کشور در زمان حاضر حدود 1.8درصد است که باید دو برابر و به حدود 3.6 تا 3.8 درصد برسد که بر این اساس به طور متوسط هر خانواده ایرانی باید 5 تا 6 فرزند داشته باشد، اینجانب پیشنهاد می کنم ایشان در مرحله نخست در ابتدا خودشان به این توصیه عمل کنند و اگر از پس خرج و مخارج و تعلیم و تربیتشان برآمدند سپس برای دیگران این توصیه را داشته باشند!

ادامه مطلب

افاضات اينجانب / آذر 91

نظر به اينكه معاون فرهنگي جديد وزارت ارشاد گفته است كه اسم کاغذ ديواري و کاغذ سيگار در اولويت‌هاي ستاد تدابير ويژه اقتصادي آمده، ‌اما اسمي از کاغذ تحرير و مطبوعات نيامده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم من بعد روزنامه‌ها و نشريات تعطيل شده اخبار و مطالب كوتاه خود را روي كاغذ سيگار چاپ و منتشر كنند تا لااقل هم روزنامه‌نگاران از كار بيكار نشوند و هم افراد سيگاري بتوانند روزانه با خريدن يك پاكت سيگار يك كار مثبتي انجام داده و از بيست خبر روز ايران و جهان مطلع شوند!

ادامه مطلب

افاضات اينجانب / شهريور 91

* نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه محققان سوئیسی مشغول تحقیق بر روی طرحی هستند که مطابق آن گوسفندان بتوانند در مواقع خطر و حمله توسط حیوانات درنده، چوپانان خود را به وسیله فرستادن پیام کوتاه آگاه سازند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم گرگ‌هاي سوئيسي از هم اكنون رايزني‌هاي لازم را با شركت مخابرات اين كشور داشته باشند تا در صورت اجراي اين طرح بتوانند بلافاصله سيستم پيام كوتاه را قطع يا لااقل در آن اختلال ايجاد نمايند!

ادامه مطلب

پيشنهادات اينجانب / تير 91

* نظر به اينكه يكي از خبرگزاري‌ها اعلام كرده است كه نرخ بیکاری در ۱۷ کشور اروپایی منطقه یورو ماه گذشته نیز روند صعودی خود را ادامه داده و به ۱۱ درصد رسیده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اين خبرگزاري اعلام نمايد كه نرخ بيكاري در اروپا بر اساس 8 ساعت كار روزانه محاسبه مي‌شود يا يك ساعت كار در هفته!

ادامه مطلب

پیشنهادات اینجانب / فروردین، اردیبهشت و خرداد 91

 نظر به اينكه سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در رابطه با اخبار منتشر شده در خصوص دیپلمات ایران در برزیل، حضور وی در استخر مختلط را تنها تخلف انضباطی ذكر كرده و به موارد ديگري اشاره ننموده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم من‌بعد در تمامي استخرهاي خارج از كشور اين تابلو نصب شود: "آب ديپلمات دارد، شنا كردن ممنوع"!

ادامه مطلب

پيشنهادات اينجانب / اسفند 90

نظر به اينكه پژوهشگران موفق به ساخت نوعی قرص هوشمند شدند که می‌تواند بیشترین اطلاعات را از دستگاه گوارش بیماران جمع آوری کرده و به درمان آنها کمک کند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم پژوهشگران اين قرص‌ها را روي ايراني‌ها آزمايش نكنند چون ممكن است با روشن شدن اطلاعات چيزهايي كه خورده‌اند موجب خجالت زدگي آنها شود!

ادامه مطلب

پيشنهادات اينجانب 30 / دي 90

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه ماهواره‌های فجر، نوید و طلوع توسط متخصصان ایرانی به فضا پرتاب می‌شوند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اسامي هزاران ماهواره‌ي گمنامي كه هر روزه از پشت بام به زمين پرتاب مي‌شوند هم اطلاع رساني شود!

ادامه مطلب

افاضات اینجانب / دی و بهمن 93

نظر به اینکه در خبرها آمده بود که در سال های اخیر و با رواج استفاده از اسمارت فون، تبلت (یا به قول فرهنگستان رایانک مالشی!) و لپ تاپ حتی کودکان شش ساله نیز مبتلا به کمردرد، شانه و یا گردن درد می شوند که علت آن استفاده بیش از حد از وسایل ارتباطی نسل جدید است، اینجانب پیشنهاد می‌کنم شرکت مخابرات از این خبر در تبلیغات خود استفاده کند و از مردم بخواهد برای جلوگیری از کمردرد، درد شانه و گردن به جای ارسال پیام از طریق وایبر، واتس آپ، تانگو، لاین و ... از روش ارتباطی نسل قدیم یعنی پیامک استفاده نمایند تا کمردرد مخابرات هم بهبود پیدا کند!

ادامه مطلب

افاضات اینجانب / دی و بهمن 92

نظر به اینکه در خبرها آمده بود که یک مرد در یمن از داماد خود یک میلیون لایک در فیسبوک را به عنوان مهریه برای دختر خود درخواست کرده است، اینجانب پیشنهاد می‌کنم با توجه به فیلتر بودن فیسبوک در ایران و همچنین اجرای سنت ازدواج آسان، پدرزن‌های باذوق ایرانی از دامادان خود فیلترینگ یک میلیون سایت را به عنوان مهریه تقاضا کنند!

ادامه مطلب

افاضات اینجانب / آبان 92

* نظر به اینکه در خبرها آمده بود که دانشمندان با انجام تحقیقات دریافتند که گیاهان با هدف اطمینان از در اختیار داشتن میزان غذای مورد نیاز در طول شب، محاسبات ریاضی دشواری را انجام می‌دهند، اینجانب پیشنهاد می‌کنم این دانشمندان بدون انجام تحقیقات اعلام کنند که افراد آسیب پذیر در جامعه فعلی ما مجبورند مثل ریاضی‌دان‌ها برای امرار معاش خود از اعداد مختلط ، سری فوریه ، انتگرال سه گانه و امثالهم برای حل میزان دخل و خرجشان بهره ‌بگیرند!

ادامه مطلب

افاضات اينجانب / فروردین 92

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه شماري از مردم تونس در اعتراض به عملكرد رسانه هاي آن كشور، با تجمع در چند نقطه از ساحل بوجعفر در شهر ساحلي سوسه، تلويزيون هاي خود را به آب دريا سپردند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مردم عزيز براي اعتراض به برنامه‌هاي شاد و مخاطب پسند صدا و سيما اين كار را نكنند چون برنامه‌هاي تلويزيون‌هايشان به اندازه كافي در آب غوطه ور است و نيازي به انداختن آن در آب دريا نيست!

ادامه مطلب

افاضات اينجانب / مهر و آبان 91

نظر به اينكه رئیس پلیس راهور کشور گفته است كه در صورتی که پراید تا آخر شهریور ماه به کیسه هوا مجهز نشود دیگر شماره گذاری نخواهد شد، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان شركت سايپا براي تناسب بيشتر كيسه هواي تعبيه شده با ساير قطعات اين خودرو ، به جاي كيسه هوا از نايلون فريزر باد شده استفاده نمايند!

ادامه مطلب

پیشنهادات اینجانب / مرداد 90

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه ۴۵ دختر و پسر که در قالب تور مختلط کوهنوردي قصد سفر به ارتفاعات اطراف مشهد را داشتند، توسط مأموران پليس امنيت اخلاقي خراسان رضوي دستگير شدند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان امر جهت نظارت بيشتر منبعد به ازاي هر اتوبوس سياحتي دو ون امنيت اخلاقي نيز به همراه اتوبوس مذكور روانه مقصد كنند تا در صورت لزوم زحمت ارشاد و ساير قضايا را بكشند!

ادامه مطلب

پیشنهادات اینجانب / تیر 91

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه شير غني سازي شده با تركيبات ضد سرطان در دانشگاه تبريز توليد شده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان جهت رشد جسمي و روحي كودكان عزيز اين شير غني سازي شده را به همراه كيك زردي كه قبلا توليد شده است، به عنوان تغذيه در مدارس سراسر كشور توزيع كنند!

ادامه مطلب

پيشنهادات اينجانب / نوروز 91

نظر به اينكه رئيس سازمان بهزيستي كشور خطاب به مديران بهزيستي گفته است كه در زمينه اشتغال به آمارها آب نبنديد، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان اين سازمان براي جلوگيري از اصراف بيش از اندازه آب، به جاي آب بستن به آمار اشتغال، در آن را گل بگيرند!

ادامه مطلب

پيشنهادات اينجانب / اسفند 90

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه چند مسئول سابق در دستگاه‌هاي اجرايي با همکاري يکديگر توانسته‌اند از طريق قاچاق آدامس‌هاي معروف به کشور سودي چند ميلياردي را نصيب خود کنند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم در طرح‌هاي امنيت اخلاقي آتي طرحي هم براي جلوگيري و مبارزه با جويدن آدامس بين جوانان در معابر عمومي و جلوگيري از قرارهاي جويدن آدامس به صورت گروهي مورد اجرا قرار گيرد تا اين مسئولان سابق نتوانند در قاچاق آدامس به كشور توفيقي پيدا كنند و بروند سراغ قاچاق يك كالاي ديگر!

ادامه مطلب

پيشنهادات اينجانب / آذر 90

نظر به اينكه يكي از نمايندگان مجلس اظهار كرده است كه در ارسال پيامك نقص وجود دارد، ولي نمي‌خواهم نام آن را سانسور بگذارم؛ اما بعضا برخي كلمات كه در پيامك وجود دارد باعث مي‌شود آن پيامك ارسال نشود، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم فرهنگستان زبان فارسي نام ديگري را براي واژه "سانسور پيامك‌ها" به مردم عرضه كند كه مردم خواسته يا ناخواسته از واژه‌ي غريب و نامانوس "سانسور پيامك‌ها" استفاده نكنند!

ادامه مطلب

مقالات دیگر...

کلا حقوقی نمی‌گیریم که بخواد محفوظ باشه، ولی شما رعایت کنید!

طراحی و اجرا "مینا وب "