افاضات اينجانب / آذر 91

نظر به اينكه معاون فرهنگي جديد وزارت ارشاد گفته است كه اسم کاغذ ديواري و کاغذ سيگار در اولويت‌هاي ستاد تدابير ويژه اقتصادي آمده، ‌اما اسمي از کاغذ تحرير و مطبوعات نيامده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم من بعد روزنامه‌ها و نشريات تعطيل شده اخبار و مطالب كوتاه خود را روي كاغذ سيگار چاپ و منتشر كنند تا لااقل هم روزنامه‌نگاران از كار بيكار نشوند و هم افراد سيگاري بتوانند روزانه با خريدن يك پاكت سيگار يك كار مثبتي انجام داده و از بيست خبر روز ايران و جهان مطلع شوند!

نظر به اينكه مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت کشور با اشاره به مسیرهای مختلفی که برای ترانزیت پهنای باند اینترنت تعریف و راه‌اندازی شده خاطرنشان کرده است که با این مسیرها دیگر به هیچ عنوان کشور با مشکل قطعی اینترنت مواجه نخواهد شد، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ايشان قبل از ايراد چنين سخني اين مسئله را در نظر بگيرند كه هر چقدر پهناي باند را از زمين و هوا و زيرآب افزايش دهند باز احتمال گاز گرفتكي كليه كابل‌ها به صورت خودجوش در تمام نقاط فوق الذكر توسط كوسه‌ها در مواقع خاص وجود خواهد داشت!

نظر به اينكه وزیر فرهنگ و ارشاد گفته است كه تحریم‌ها برای ما اهمیتی ندارد، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ايشان به جاي عبارت ما از عبارت من استفاده كنند چون با توجه به روند افزايش شديد قيمت كاغذ و هزينه‌هاي چاپ و تكثير، اين مسئله در حال حاضر براي اكثر خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و مسئولان نشريات غير دولتي از اهميت بسزايي برخوردار است!

نظر به اينكه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی براي آنكه خيال مردم راحت شود اعلام كرده است كه: "اجازه نمی‌دهیم افزون بر تغییرات نرخ ارز، افزایش قیمت دیگری در دارو ایجاد شود"، اینجانب پیشنهاد می‌کنم کسانی که ریاضیشان خوب است اين مسئله را حل كنند تا به دانسته‌هايشان اضافه گردد. ارزی داریم که قیمتش سه برابر شده است و دارویی داریم که با قیمت ارز تناسب مستقیم دارد و از عنصر ديگري تاثير نخواهد پذيرفت. پیدا کنید قیمت دارو چند برابر شده است و مردم چرا بايد از اين خبر خيالشان راحت شود؟!

نظر به اينكه پروفسور سمیعی از راه‌اندازی مرکز جامع علوم اعصاب جهان در ایران تا پایان سال آینده خبر داده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم موازي با اين مركز چندين و چند مركز اعصاب ديگر نيز تاسيس شود چون با روند گراني ارز و دلار و كالاهاي اساسي و غير اساسي، ديگر اعصابي براي مردم نخواهد ماند در نتيجه وجود چنين مراكزي مي‌تواند تا حدودي اعصاب خرد شده مردم را ترميم كند!

نظر به اينكه رئیس شورای اجتماعی، فرهنگی زنان با اشاره به دغدغه خانواده‌ها برای ازدیاد نسل گفته است كه جامعه ما می‌تواند بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون نفر را به راحتی و با رفاه اداره کند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان با توجه به ادامه روند فعلي و افزايش روزافزون فرار مغزها، براي رسيدن به اين هدف روي يك ميليارد نفر تمركز كنند تا لااقل بتوانند تا آن موقع سيصد ميليون نفر را در داخل كشور نگه دارند!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه پایگاه الکسا که ترتیب پر بازدیدترین سایت‌ها در جهان را نشان می‌دهد، در تازه‌ترین رده بندی خود، رتبه گوگل را به دومین سایت تنزل داده و این در حالی است که گوگل طی 8 سال گذشته همواره در صدر جدول پربازدیدترین سایت‌های جهان قرار داشته، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم گوگل براي بالا بردن تعداد بازديدكنندگانش و بازپس‌گيري رده نخست خود، از روش‌هاي تكنيكي و تاكتيكي صفحه فيلترينگ ايران الگوبرداري كند!

 

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. Posting comment as a guest.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

کلا حقوقی نمی‌گیریم که بخواد محفوظ باشه، ولی شما رعایت کنید!

طراحی و اجرا "مینا وب "