پیشنهادات اینجانب / فروردین، اردیبهشت و خرداد 91

 نظر به اينكه سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در رابطه با اخبار منتشر شده در خصوص دیپلمات ایران در برزیل، حضور وی در استخر مختلط را تنها تخلف انضباطی ذكر كرده و به موارد ديگري اشاره ننموده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم من‌بعد در تمامي استخرهاي خارج از كشور اين تابلو نصب شود: "آب ديپلمات دارد، شنا كردن ممنوع"!

نظر به اينكه رئیس سازمان تعزیرات اعلام کرده است كه افزایش قیمت خودرو غیر قانونی است و خودروسازان موظفند قیمت‌های خود را به سال 90 برگردانند و در صورتی که قانون را رعایت نکنند جریمه خواهند شد چرا که افزایش قیمت خودرو مورد تأیید دولت نیست، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم خودروسازان عزيز لااقل اين يك مورد افزايش قيمت را كه مورد تاييد دولت نيست به قيمت ‌اوليه بازگردانند و سرمايه‌شان را بگذارند روي ساير اقلام كه افزايش قيمتشان مورد تاييد است!

نظر به اينكه يكي از مسئولان به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد داده است تا به منظور تکریم و توانمندسازی مادران رشته تحصیلی «مادری» تاسیس کند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم در راستاي تكريم ساير اعضاي خانواده رشته‌هاي پدري، برادري، خواهري، مادرزني، پدرزني، عمه‌اي، خاله‌اي، دايي‌اي،عمويي و ... نيز تاسيس گردد تا با يك تير سه نشان زده شود. هم از اين قشر زحمتكش تكريم شود، هم يك پولي از قِبَلِ آن در بيايد و هم معدود افراد باقيمانده‌اي كه هنوز سر كار نرفته‌اند، بروند سر كار!

نظر به اينكه عضو کمیسیون قضائی مجلس گفته است كه در صورت تأیید لایحه حمایت از خانواده، زندانیان مهریه با پرداخت 110 سکه از مهریه، آزاد می‌شوند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم به جاي انجام اين كارهاي بيهوده به علت رقم ريالي بالاي همين 110 سكه بهار آزادي، در اين لايحه پرداخت تمامي سكه‌ها توسط داماد، از نوع سكه‌هاي هزار توماني كه قرار است به زودي در بازار عرضه شود، گنجانده شود!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه تمامي کارگران کارخانه تولید شمش چدن شرکت ذوب آهن غرب کشور در نخستين روز كاري سال 91 اخراج شدند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم حالا كه دولت دارد زحمت دو و نيم ميليون شغل سال 91 را مي‌كشد، اين 300 نفر را هم مثل دو و نيم ميليون نفر ديگر بگذارد سركار!

نظر به اينكه روان‌شناسان دانشگاه می‌شیگان با انجام آزمایشی دریافتند افرادی که دروغ‌های کلامی مي‌گويند بیشتر از دهانشویه و افرادی که از طریق نامه‌های الکترونیکی اقدام به دروغگویی مي‌كنند، بیشتر از صابون استفاده می‌‌نمايند،‌اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان امر از هم اكنون و قبل از راه اندازي سيستم ايميل داخلي، به فكر تامين صابون مردم هم باشند!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه سرانجام نام رشته کتابداری به مهندسی ناوبری اطلاعات تغییر یافته است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم در راستاي اين حركت تاريخي و هوشمندانه رشته‌هايي مثل مهندسي هواپيمابري اطلاعات، مهندسي فضابري اطلاعات، مهندسي كاميون‌بري اطلاعات، مهندسي فرغون‌بري اطلاعات و ... نيز دائر گردد!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه وزیر ارتباطات اعلام كرده است كه از شهریور سال جاری شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های اینترنت تنها می‌توانند اینترنت ملی یا همان اینترانت کشوری را ارائه دهند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم در شهريور ماه جشني با عنوان جشن خودكفايي اينترنت برگزار شود تا بدين وسيله پيشي گرفتن از كره شمالي و صعود به صدر جدول كشورهاي بدون اينترنت را جشن بگيريم!

نظر به اينكه وزير آموزش و پرورش اعلام كرده است كه 23 هزار مدرسه به سمت هوشمندسازي حركت كرده و تا سه سال آينده تلاش مي‌كنيم همه مدارس كشور را به اين فناوري مجهز كنيم، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان لااقل اين بار حواسشان را جمع كنند كه اين مند كردن امور مثل مندهاي ديگر كه تبديل به منگ شدند نشود و هوشمند سازيشان هوشمنگ سازي نگردد!

نظر به اينكه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از تولید سوسیس گیاهی در کشور خبر داده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم محققان اين دانشگاه در فكر توليد سوسيس هوايي با استفاده از هواي پاك نيز باشند چون با روند افزايش قيمت‌ها ممكن است قيمت اين سوسيس‌هاي گياهي هم سر به فلك بكشد و توليدكنندگان آن براي به صرفه بودنش هر چي علف هست داخلش بريزند!

نظر به اينكه معاون اول دولت در حاشيه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از پیشی گرفتن تولید بنزین کشور از مصرف آن خبر داده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ايشان براي جلوگيري از تشويش اذهان ما بفرمايند منظورشان از پيشي گرفتن، گرفتن گربه‌ي منزل ماست يا گرفتن گربه‌ي همسايه؟!

نظر به اينكه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه ایران امن‌ترین کشور دنیاست، گفته است كه بر اساس نظر سنجی‌های صورت گرفته گردشگران خارجی قبل از ورود به ایران 25 درصد از وضعیت امنیت ایران راضی هستند اما هنگام خروج از کشور میزان رضایت مندی این افراد از امنیت موجود درایران به 95 درصد افزایش می‌یابد، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ايشان بگويند كه اگر اين گردشگران از كشور خارج نشوند ميزان رضايتمنديشان چند درصد خواهد بود؟!

نظر به اينكه يكي از مقامات عالي كشور گفته است كه شبکه اینترنت عامل تهدید یا ابزار جاسوسی نیست بلکه خود تهدید و جاسوس است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان امر، اينترنت را در دادگاهي محكوم به حبس ابد كرده و پست سازماني آن را به اينترانت تحويل دهند!

نظر به اينكه دانشمندان هلندي با تركيب پوست انسان و شير بز موفق به توليد پروتئين مشابه تار عنكبوت شده‌اند كه گلوله را متوقف مي‌كند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم دانشمندان ايراني اين ايده را پياده سازي نكنند به اين علت كه شيرهاي داخلي مملو از آب بوده و ممكن است با تركيب پوست انسان مقاومت لازم را نداشته باشد و كسي را به كشتن دهد!

نظر به اینکه نایب رئیس مجلس گفته است که ایران هرگونه تحریمی را دور خواهد زد، اینجانب پیشنهاد می‌کنم مسئولان هنگام دور زدن تحریم‌ها به تابلوهای دور زدن ممنوع و یا ورود ممنوع توجه کنند چون ممکن است افسران راهنمایی و رانندگی بین المللی جریمه‌های سنگینی را بابت این دور زدن‌ها به ماشین ما ببندند و یا حتی ماشینمان را در پارکینگ بخوابانند!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه یک کشتی با 63 هزار تن محموله شکر که از برزیل راهی ایران بوده در اقیانوس هند ربوده شده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم نيروي دريايي كشورهاي مختلفي كه براي تامين امنيت در اين منطقه حضور دارند هر جه سريعتر اين كشتي را پيدا و حداقل محموله‌ي آن را به كشور باز گردانند چون وقتي اين دزدان دريايي سوماليايي شكر نخورده، اين همه كشتي و بار را در روز روشن به سرقت مي‌برند، اگر شكر زيادي خورده و اين 63 هزار تن شكر را هم ميل نمايند، ممكن است دست به سرقت زيردريايي‌هاي اتمي يا ناوهاي هواپيمابر هم بزنند!

نظر به اينكه مدیرکل سازمان تولید اسکناس و مسکوک از انتشار اسکناس‌های 50 هزار تومانی و سکه 1000 تومانی در نیمه اول سال 91 خبر داده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم براي صرفه جويي بيشتر در هزينه‌هاي چاپ اسكناس و ضرب سكه و همچنين جلوگيري از هزينه‌هاي از رده خارج كردن آنها در يكي دو سال آينده، يكدفعه سكه‌هاي 50 هزار توماني ضرب نمايند!

  

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. Posting comment as a guest.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

کلا حقوقی نمی‌گیریم که بخواد محفوظ باشه، ولی شما رعایت کنید!

طراحی و اجرا "مینا وب "