پيشنهادات اينجانب / اسفند 90

نظر به اينكه پژوهشگران موفق به ساخت نوعی قرص هوشمند شدند که می‌تواند بیشترین اطلاعات را از دستگاه گوارش بیماران جمع آوری کرده و به درمان آنها کمک کند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم پژوهشگران اين قرص‌ها را روي ايراني‌ها آزمايش نكنند چون ممكن است با روشن شدن اطلاعات چيزهايي كه خورده‌اند موجب خجالت زدگي آنها شود!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه شمار افرادی كه به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه در زندان های كشور محبوس هستند 55 درصد افزایش یافته است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم به علت عدم كار فرهنگي و عدم تصويب قانوني عملي در اين رابطه، لااقل بانك مركزي مقدار گرم سكه‌هاي تمام بهار آزادي را كاهش دهد تا شايد يكي دو نفر از اين دامادان زنداني هم كه شده بتوانند با پرداخت مهريه همسرانشان ولو به صورت قسطي، از زندان آزاد شوند!

نظر به اينكه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته است كه پیامک تلفنی هم می‌تواند وسیله‌ای برای فرهنگسازی در کشور باشد، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ايشان اين نكته را هم متذكر شوند، كه در مواقعي هم كه پيامك وسيله‌اي براي بي‌فرهنگسازي باشد مي‌توان آن را به طور كامل و به مدت نامحدود قطع نمود تا بي‌فرهنگسازي بين اقشار مختلف مردم رسوخ نكند!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه قرارگاه ماهواره، با هدف بررسی نقش ماهواره‌ها و چگونگی برخورد با این تهاجم فرهنگی راه‌اندازی شده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اين قرارگاه راهي براي جلوگيري از ارسال پارازيت شبكه‌هاي بيگانه روي خودشان بيانديشند تا همه بتوانند از اخبار و رويدادهاي جهاني به طور كامل مطلع شوند!

نظر به اينكه وزارت بهداشت خواهان بیشتر شدن مدت مرخصی زایمان زنان، بيش از هشت ماه و اعطای مرخصی به پدران شده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم با توجه به شعار كي گفته دو بچه كافيست، مسئولان فكري به حال مادران و پدران بكنند چون اگر اين طرح و شعار با هم محقق شود، مي‌بايست به تمام مادران بدون آنكه حتي يك روز هم در محل كار خود حاضر شوند حقوق بپردازند!

نظر به اينكه يك شركت ژاپني موتورسيكلتي ابداع كرده كه از مدفوع انسان به عنوان سوخت استفاده مي‌كند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اين شركت فكري به حال صحنه‌هاي بعد از تصادف اين موتورسيكلت‌ها هم بكند!

نظر به اينكه دانشمندان فيزيك دانشگاه بركلي آمريكا كوچكترين راديوي جهان را كه حتي با ميكروسكوپ‌هاي معمولي هم ديده نمي‌شود، ساخته‌اند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم براي پيشگيري از نفوذ اينگونه راديوها در كشور، دستگاه‌هايي كه بتوانند روي امواج اين راديوها اختلال ايجاد كنند از روسيه وارد شوند!

نظر به اينكه مهندسان شركت ژاپني بورتون با استفاده از ليزر، نيتروژن و اكسيژن موجود در هوا را برانگيخته و بدون استفاده از صفحه نمايشگر، تصاوير سه بعدي طبيعي را در فضا ايجاد كرده‌اند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان چگونگی این کشف را كه بدون استفاده از هيچ چيزي و فقط با استفاده از چشمان مسلح قادر به ديدن بعضي تصاوير سه بعدي طبيعي كه فقط تعداد معدودي از مردم توانايي ديدن آن را در هنگام سخنراني‌ها دارند را تشريح نمايند!

نظر به اينكه دولت عربستان سعودي اعلام كرده كه اين حق را دارد تا جلوي زنان را از نشان دادن "چشمان اغوا كننده‌شان" در مكان‌هاي عمومي بگيرند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ماموران امنيتي عربستان در مقابله با چشمان اغواكننده زنان عربستاني، چشمان آنها را با ماژيك مشكي رنگ كنند!

نظر به اينكه يك مسئول بسيار بلندپايه گفته است كه با حرکت همه‌جانبه در زمينه اشتغال تا پایان سال آینده بیکاری در کشور ریشه‌کن می‌شود، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ايشان ايجاد اشتغال را بيخيال شود و اگر مي‌تواند لااقل جلوي بيكار شدن شاغلين فعلي كارخانجات و شركت‌ها را بگيرد تا حداقل آمار بيكاري تا پايان سال آينده دو برابر نشود!

نظر به اينكه مدیرعامل شرکت ملی نفت گفته است كه در طرح جديدي بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، صنایع و نیروگاه‌ها می‌توانند گاز را پیش‌ خرید کنند و در چهار سال آینده گاز با تخفیف به آنها عرضه شود، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ايشان قبل از ايراد چنين پيشنهاداتي ابتدا بروند و آمار قبوض پرداخت نشده گاز چند ماه اخير را مشاهده نمايند تا ببينند مردمي كه پول ندارند گاز مصرفي را پرداخت كنند آن وقت چطور مي‌توانند گاز چهار سال بعدشان را هم پيش خريد كنند؟!

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. Posting comment as a guest.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

کلا حقوقی نمی‌گیریم که بخواد محفوظ باشه، ولی شما رعایت کنید!

طراحی و اجرا "مینا وب "