پيشنهادات اينجانب 30 / دي 90

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه ماهواره‌های فجر، نوید و طلوع توسط متخصصان ایرانی به فضا پرتاب می‌شوند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اسامي هزاران ماهواره‌ي گمنامي كه هر روزه از پشت بام به زمين پرتاب مي‌شوند هم اطلاع رساني شود!

نظر به اينكه پژوهشگران آمريکايي عقيده دارند که راز جهش شگفت انگيز و غيرممکن قورباغه ها در تاندون‌هاي آنها نهفته است نه در ماهيچه‌هايشان، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم دانشمندان ايراني هم راز جهش بعضي مسئولان از فلاكت به صدارت را اعلام نمايند كه در رابطه نهفته هست یا در ضابطه!

نظر به اينكه مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم با اشاره به تحصیل 80 هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاههای خارج از کشور، گفته است كه آماری از تعداد بازگشتی‌ها به داخل نداریم، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ايشان رودرواسي را كنار گذاشته و بگويد كه اصلاً بازگشتي نداريم كه بخواهيم آماري از آن را ارائه كنيم!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه به زودي خانه‌داري در زمره مشاغل رسمي قرار مي‌گيرد، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم در راستاي ايجاد 5 ميليون شغل تا پايان سال آتي. علاوه بر احتساب خانم‌هاي خانه‌دار به عنوان شاغل، آقايان بيكار را هم با تبصره‌اي خانه‌دار اعلام كنند تا آنها نيز جزو آمار شاغلين محسوب شوند!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه دو هزار و ‌٧٤٦ طرح و پروژه زير ساخت ارتباطي در سراسر كشور با هزينه‌اي بالغ بر دو هزار و هشتصد و پنجاه و هشت ميليارد و ‌٥٥٠ ميليون ريال افتتاح شده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم از ده‌ها هزار پروژه ارتباطي در سراسر كشور كه با هزينه‌‌هايي بالغ بر 3 هزار ميليارد براي هر كدام از پروژه‌ها هزينه شده است نيز پرده برداي شود!

نظر به اينكه پزشکان موسسه کلينيکي «هيومنيتاس» در شهر «ميلان» نسل جديدي از قلب مصنوعي را به يک بيمار 65 ساله مرد پيوند زدند كه قادر است اطلاعات را مستقيما و از راه اينترنت به پزشکان انتقال دهد، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم بيماران ايراني به هيچ عنوان از چنين قلب‌هايي استفاده نكنند چون در شرايط حساس با پيغام زير مواجه خواهند شد: "بيمار گرامي، دسترسي به اين قلب امكان پذير نمي‌باشد." بعدش هم ممكن است اطلاعات معده، روده و جاهاي ديگر اشتباهي براي پزشك مربوطه باز شود!

نظر به اينكه رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفته است كه آلودگی هوای تهران نیازمند فرماندهی بحران است در حالیکه اکنون باد آلودگی هوای تهران را مدیریت می‌کند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم با اين اوصاف مسئولان عزيز ابزارهاي عمده‌ي ما همچون باد، آفتاب، طوفان، آتشفشان، زلزله و ... را براي مديريت قسمت‌هاي مختلف جهان مشخص كنند!

چاپ شده در ماهنامه طنز و كاريكاتور بچه مشد دي ۹۰

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. Posting comment as a guest.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

کلا حقوقی نمی‌گیریم که بخواد محفوظ باشه، ولی شما رعایت کنید!

طراحی و اجرا "مینا وب "