پيشنهادات اينجانب / آبان 90

نظر به اينكه روزنامه ایران در مطلبی در ستون طنز خود با نام "شیپورچی" از احتمال افشای 140هزار سند محرمانه درباره 314 نفر خبر داده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اين روزنامه به جاي افشاي اسناد جديد، در ابتدا برود و در ستون پسر شجاع، اسناد افشا شده دولت را جمع و جور كنند!

نظر به اينكه طبق بخشنامه جديد معاون سيما، طرح و تصوير مثلث‌هاي عشقي و اختلاط زن و مرد در توليدات تلويزيوني در صحنه‌هايي مثل عروسي، ميهماني خانوادگي، فضاهاي كاري و همچنين جشن‌ها اكيداً ممنوع شده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم فيلم‌نامه‌نويسان، كارگردانان و تهيه‌كنندگان تلويزيون هر چه زودتر خود را بازنشسته كنند، چون تنها موضوعي كه باقي مانده بود تا افراد مذكور بتوانند روي آن مانور دهند همين بحث ازدواج بود كه آن هم به سلامتي ممنوع اعلام شد!

نظر به اينكه محمد رويانيان مدير عامل باشگاه فرهنگي، ورزشي پرسپوليس شده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم من‌بعد اسم اين باشگاه را بگذارند باشگاه راهنمايي و رانندگي و مديريت سوخت پرسپوليس!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه كشور ليتواني بالاترين سرعت اينترنت جهان را با سرعت 33 مگابيت در ثانيه دارا مي‌باشد، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم نام ايران را نيز در رده بندي فيلترينگ جهان با فيلتر 33 هزار صفحه در ثانيه در رتبه اول جهان ثبت نمايند!

نظر به اينكه دو تبعه آمريكايي كه به اتهام جاسوسي در ايران به هشت سال زندان محكوم شده بودند با قرار وثيقه از زندان اوين آزاد شدند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم همه مستندسازان، هنرمندان، اصلاح طلبان و خلاصه اكثريت مردم ايران هر چه سريعتر نسبت به گرفتن تابعيت آمريكايي و انگليسي اقدام نمايند چون تجربه ثابت كرده است كه افراد دستگير شده خارجي كه تابعيت اين كشورها را دارند بالاخره آزاد شده و هنگام بدرقه‌شان كلي سوغات نيز در چمدانشان مي‌گذارند!

نظر به اينكه فرماندار برازجان از پيشنهاد طرح ممنوعيت روبوسي به شوراي فرهنگ عمومي اين شهرستان خبر داده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مردم اين شهر براي تشكر و قدرداني هر چه بيشتر از ايشان كه در جهت رفع مشكلات عديده اين شهرستان در رابطه با روبوسي اقدام نموده است، ايشان را حسابي ماچ مالي كنند!

نظر به اينكه صدور قبض برق 8 ميليون توماني براي يك پيرزن در شهرستان اردل باعث افت فشار وي و انتقالش به بيمارستان شده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اين افراد به اين زودي‌ها شوكه نشوند چون مسئولان بدين وسيله مي‌خواهند ميزان افزايش مجدد حامل‌هاي انرژي را به صورت آزمايشي روي بعضي از هموطنان آزمايش كنند تا ببينند ميزان تحمل آنها چقدر است كه بر اساس آن قيمت اين حامل‌ها را نيز بتوانند افزايش دهند!

نظر به اينكه قطر بالاترين درآمد سرانه را براساس شاخص قدرت خريد در بين كشورهاي جهان به خود اختصاص داده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم به اين علت كه در آمارهايي كه ما بدست آورده‌ايم نشان مي‌دهد كه قطر دچار ركورد اقتصادي و نزول ارزش پول خود شده است و در نتيجه توانايي برگزاري جام جهاني 2022 را ندارد، براي حفظ آبروي كشور همسايه، جام جهاني 2022 را در ايران برگزار كنيم!

نظر به اينكه فيلترينگ سايت‌ها به شدت ادامه دارد و به تازگي نيز VPN نيز مسدود شده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم در راستاي همگامي با تكنولوژي روز دنيا با كشورهايي مثل كره شمالي، همزادپنداري كرده و اينترنت را به كلي جمع كنيم تا دچار اين همه زحمت و صرف هزينه براي مسدود سازي يك به يك سيستم‌هاي مختلف اينترنت نشويم!

نظر به اينكه مرکز تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، از اجرایی شدن طرح مبارزه با آلودگی پدیکلوز (شپش) در مدارس دوره ابتدایی کشور خبر داده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اين مركز طرحي را هم براي مبارزه با شپش جيب اقشار آسيب پذير كه هر روز بر تعدادشان افزوده مي‌شود نيز اجرا نمايد، چون ظاهراً دستگاه‌هاي ديگر اساساً دنبال ايجاد شپش در جيب اين افراد هستند تا مبارزه با آن!

نظر به اينكه مسئول امور حمايتي کميسارياي سازمان ملل متحد در استان‌هاي يزد و کرمان گفته است كه ايران بعد از پاکستان دومين کشور مهاجرپذير دنيا است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اين کميساريا ميزان سواد و آگاهي مهاجريني كه داخل ايران مي‌شوند و مهاجراني كه از ايران خارج مي‌شوند را اندازه‌گيري كند تا ببينند ايران دومين كشور افعاني پذير دنياست يا اولين كشور ايراني‌گريز دنيا.

نظر به اينكه رئیس پلیس راهور ناجا گفته است كه گشت‌های تست سلامت رانندگی تا یک ماه آینده در کشور راه اندازی می شود، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم رانندگان عزيز به همراه كليه فك و فاميل و دوستان و آشنايان با رد شدن چندين و چند باره از جلوي اين گشت‌ها كاري كنند كه به آنها مشكوك شده و از همه‌شان به صورت رايگان يك چك آپ كلي بگيرند!

چاپ شده در ماهنامه طنز و كاريكاتور بچه مشد آبان ۱۳۹۰

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. Posting comment as a guest.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

کلا حقوقی نمی‌گیریم که بخواد محفوظ باشه، ولی شما رعایت کنید!

طراحی و اجرا "مینا وب "