پيشنهادات اينجانب / شهریور 90

* نظر به اينكه معاون علمی و فناوری رئيس دولت گفته است كه افتخارات کسب شده جوانان نخبه کشور موجب شده است ایران جزو 10 کشور دارای بیشترین مدال‌های المپیاد علمی در دنیا باشد و هر سال نیز شاهد افتخارآفرینی‌های بیشتر در این زمینه هستیم، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ايشان ميزان خروج جوانان نخبه المپيادي از كشور را نيز اعلام نمايد تا مردم بدانند كه در اين زمينه نه تنها ما جزو 10 كشور برتر هستيم بلكه براي كسب افتخار آفريني‌هاي بيشتر با اقدامات فعلي درصدد بيشتر كردن فاصله‌يمان با نفر دوم در اين رنكينگ مي‌باشيم!

* نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه دادگاه اوقاف و وصایای استان شیعه نشین قطیف عربستان وابسته به وزارت دادگستری این کشور، طلاق در ماه مبارک رمضان را متوقف و اعلام کرده که دادگاه‌ها در این ماه مبارک، صیغه طلاق را جاری نخواهند کرد، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان استان قطيف عربستان از بعضي از كشورهاي منطقه ياد بگيرند و بعد از ماه مبارك رمضان بگويند كه با تشكيل يك كارگروه و صرف هزاران ساعت‌ كار كارشناسي شده و بررسي راهكارهاي عملي براي جلوگيري از طلاق، توانستند در ماه مبارك رمضان آمار طلاق را در اين استان به صفر برسانند!

* نظر به اينكه بعضي از مسئولان از پيشنهاد تعطيلي روزهاي پنجشنبه حمايت كرده و آن را مفيد دانسته‌اند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اين مسئولان بلايي را كه سر خودشان آمده را سر روزهاي سال در نياورند!

* نظر به اينكه در يك انتخابات محلي در كره شمالي میزان مشارکت مردم ۱۰۰درصد اعلام شده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم كشورهاي دوست كره شمالي براي عقب نماندن از اين كشور در انتخابات آتي كشورهاي خود ميزان مشاركت مردم را 120 درصد اعلام نمايند!

* نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه گروهی از محققان ژاپنی موفق شدند با استفاده از تکنیک کاشت سلولها، یک دندان از درون کلیه یک موش بوجود بیاورند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم خبرگزاري‌هاي داخلي اين خبرهاي پيش و پا افتاده مثل در آمدن يك دندان از كليه را بازتاب ندهند چون در حال حاضر در ايران نه تنها دانشمندان و محققان بلكه مردم عادي نيز مي‌توانند براي امرار معاش خود كلي پول از داخل يكي از كليه‌ها در بياورند!

* نظر به اينكه مدیر كل بهزیستی مازندران از گداهايي كه ماهيانه 400 تا 500 ميليون درآمد دارند خبر داده است و افزوده است كه گدایی كه جلوی در فرمانداری ساری برای تكدی گری با ویلچر حضور دارد، در یك نیم‌روز ۸۰۰ هزار تومان درآمد دارد و دارای دو كارمند است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم از اين گداي محترم به عنوان كارآفرين برتر كشور تجليل شود چون لااقل توانسته است بدون دميدن در بوق و كُرنا براي دو نفر شغل ايجاد كند!

* نظر به اينكه بنياد بیل و ملیندا گیتس اعلام کرده که تکنولوژی سیفون توالت عقب‌مانده است و ضرورت دارد دوباره اختراع شود، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اين كار را بر عهده ايرانيان قرار دهند چون بلدند چطور در مواقع لزوم سيفون را بكشند تا نقطه كاريشان را بتوانند با صرف كمي هزينه ظرف چند ثانيه پاك كنند!

* نظر به اينكه پس از خبر ورود انواع ميوه، خاك گلدان، گردو، رب گوجه و انواع پوشاك و كيف و كفش چيني به بازارهاي ايراني، از ورود حيوانات چيني از جمله مرغ و خروس،‌ ماهي‌هاي زينتي، بچه كوسه‌، قرقاول و ... در بازار معاملات باخبر شديم، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مردم عزيز كشورمان حواسشان را جمع كنند چون ممكن است با اين روند در سال‌هاي آتي ايران يكي از استان‌هاي كشور چين محسوب شود!

* نظر به اينكه يك شركت مشاوره روانسنجي مستقر در بريتيش كلمبيا، در گزارشي اظهار كرده است كه كاربران مرورگر اينترنت اكسپلورر از بهره هوشي كمتري نسبت به كاربران ساير مرورگرها برخوردار هستند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اين محققان روي هوش كساني كه از شبكه‌هاي اجتماعي مثل فيس بوك استفاده نمي‌كنند و كساني كه استفاده مي‌كنند نيز تحقيقي را انجام دهد تا ببينند كدام گروه اجتماعي‌تر، باهوش‌تر و آگاه‌تر هستند!

* نظر به اينكه يكي از مسئولان در روز خبرنگار گفته است كه خبرنگار كسي‌ست كه بتواند اخبار جامعه را به نحو احسن و از سر دلسوزي به مسئولان و از مسئولان به مردم منتقل كند و هواي مسئولان را هم داشته باشد، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ايشان تكليف خبرنگاران را به طور واضح روشن كنند چون يك خبرنگار واقعي يا بايد اخبار جامعه را به نحو احسن منتقل كند يا بايد به نحو احسن هواي مسئولان را داشته باشد و اخبار واقعي را منتقل نكند!

چاپ شده در ماهنامه طنز و كاريكاتور بچه مشد شماره ۵۱

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. Posting comment as a guest.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

کلا حقوقی نمی‌گیریم که بخواد محفوظ باشه، ولی شما رعایت کنید!

طراحی و اجرا "مینا وب "