پيشنهادات اينجانب / آبان 90

نظز به اينكه مدیرعامل تاکسیرانی شهر تهران از آغاز طرح تبلیغات بر روی تاکسی‌هاي تهران خبر داده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم رانندگان محترم در هنگام بستن قرارداد با شركت‌هاي مربوطه تعدادي از اجناس آنها را ارزان‌تر خريداري نمايند و به جاي پس دادن مابقي پول مسافران كالاهايي مثل پودر لباسشويي، مايع ظرفشويي، پفك، چيپس، لبنيات، ماكاروني و ... را به مردم عرضه كنند!

نظر به اينكه يكي از مسئولان گفته است كه ایجاد نارضایتی میان اقشار مختلف مردم از طریق اخلال در سیستم بانکی، ایجاد ترافیک برای نارضایتی عمومی و تحریم‌های اقتصادی، همه با هدف ایجاد نافرمانی مدنی صورت می‌گیرد که راهبرد دراز مدت دشمن برای ضربه به ما هست، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم منبعد عطسه ناگهاني، ايجاد سردرد، خارش بيني، زدن تبخال، خراب شدن دندان و امثالهم را نيز جزو راهبردهاي كوتاه و بلند مدت دشمن عليه خودمان محسوب كنيم!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه آمار خودكشي در سه ماهه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد افزايش داشته است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم خودكشي كنندگان محترم لااقل براي پايين آمدن آمار يك مورد هم كه شده با مسئولان همكاري كنند و خودكشي خود را به تعويق بياندازند!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه شمار افرادی كه به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه در زندان های كشور محبوس هستند 55 درصد افزایش یافته است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم به علت عدم كار فرهنگي و عدم تصويب قانوني عملي در اين رابطه، لااقل بانك مركزي مقدار گرم سكه‌هاي تمام بهار آزادي را كاهش دهد تا شايد يكي دو نفر از اين دامادان زنداني هم كه شده بتوانند با پرداخت مهريه همسرانشان ولو به صورت قسطي، از زندان آزاد شوند!

نظر به اينكه عمليات راپل (كماندويي) براي جمع آوري ديش‌هاي ماهواره در مجتمع‌ها به شدت گسترش پيدا كرده است، اينجانب پيشنهاد  مي‌كنم وزارت ورزش و جوانان در اولين اقدام مثبت خود، با تكيه بر رايزني‌هاي موفق مسئولان در عرصه‌هاي بين المللي، فدراسيون جهاني رشته صخره نوردي را به ايران انتقال دهد تا استعدادهاي جوانان برگزيده مخصوصاً در رشته‌هايي مثل آويزان شدن از پشت‌بام تقويت گردد!

نظر به اينكه مدیر فرهنگی انتشارات پیدایش، از اشکالاتی را که بر منظومه «خسرو و شیرین» این ناشر آن هم در چاپ هشتم و پس از 9 قرن از خلق این منظومه از سوی اداره کتاب وزارت ارشاد وارد شده، خبر داده و حذف موضوعاتی چون به خلوت رفتن، آغوش، گرفتن دست و از اینگونه موارد، را غیر اصولی دانسته است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اسم اين منظومه را هم بگذارند منظومه "خسرو محمدي و شيرين محمدي" تا اينگونه به خواننده و سايرين القا شود كه اين دو خواهر و برادر هستند تا ديگر وجود اين قبيل كلمات در كتاب مشكلي براي گرفتن مجوز نداشته باشد!

نظر به اينكه مديركل دفتر مطالعات فرهنگي و برنامه‌ريزي اجتماعي وزارت علوم از نام‌گذاري سال تحصيلي دانشگاه‌ها با عنوان «گذار از دانش‌آموزي به دانشجويي» خبر داده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم به دليل اعمال تفكيك جنسيتي صورت گرفته در دانشگاه‌هاي مختلف در سال جاري، عنوان امسال را بگذارند "گذار از دانش آموزي به تفكيك جنسيتي مجدد"!

ماهنامه طنز و كاريكاتور بچه مشد شماره ۵۲

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. Posting comment as a guest.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

کلا حقوقی نمی‌گیریم که بخواد محفوظ باشه، ولی شما رعایت کنید!

طراحی و اجرا "مینا وب "