پيشنهادات اينجانب / آبان 90

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه چند مسئول سابق در دستگاه‌هاي اجرايي با همکاري يکديگر توانسته‌اند از طريق قاچاق آدامس‌هاي معروف به کشور سودي چند ميلياردي را نصيب خود کنند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم در طرح‌هاي امنيت اخلاقي آتي طرحي هم براي جلوگيري و مبارزه با جويدن آدامس بين جوانان در معابر عمومي و جلوگيري از قرارهاي جويدن آدامس به صورت گروهي را مورد اجرا قرار دهند تا اين مسئولان سابق نتوانند در قاچاق آدامس به كشور توفيقي پيدا كنند و بروند سراغ قاچاق يك كالاي ديگر!

نظر به اينكه بر اساس آمار بدست آمده متوسط کار روزانه مفید در بخش دولتی ایران یک ساعت و چهار دقیقه و در بخش خصوصی دو ساعت و شش دقیقه عنوان شده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم اين آمار مجدداً در ماه مبارك رمضان گرفته شود تا مشخص شود كه از اين يك ساعت مفيد چند دقيقه يا بهتر بگويم چند ثانيه مفيد ديگر باقي مي‌ماند!

نظر به اينكه معاون مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفته است كه دانستن حق مردم است، ولي گاهي مواقع ندانستن حق مردم است و نبايد اتفاقاتي كه در كوچه و بازار رخ مي‌دهد، در روزنامه‌ي سراسري منعكس شود، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ايشان با حفظ سمت به عنوان نماينده حقوق بشر ايران در سازمان ملل نيز انتخاب شوند!

نظر به اينكه نایب رئیس اتحادیه طباخان از وجود مافیای توزیع کله و پاچه خام خبر داده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان مثل ساير اقلام اين يك مورد را هم از چين وارد كنند تا نسل مافيايي‌هايي كه صلاح مي‌دانند، از كشور برچيده شود!

نظر به اينكه سرپرست سازمان چاي کشور با اشاره به اينکه اغلب چاي‌هاي خارجي در واقع همان بي‌کيفيت‌ترين چاي داخلي با اسانس‌هاي شيميايي هستند، گفته است كه 90 درصد چاي در ادارات و وزارتخانه‌ها چاي‌هاي تقلبي است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ايشان اگر مي‌توانند لااقل تكنولوژي اضافه كردن اسانس‌هاي شيميايي را وارد كشور نمايند كه اين همه چاي چايكاران روي دستشان باد نكند!

نظر به اينكه رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده است كه بالاترین سرانه اسکناس جهان به ایران تعلق دارد و در حال حاضر 7 میلیارد برگ اسکناس در گردش داریم، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم ايشان ميزان پول‌هاي غير در گردش (بلوكه شده) در داخل و خارج و همچنين جايگاه ايران در اين رده‌بندي‌ها را نيز ذكر نمايند!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه در چين مدرسه‌ای برای آموزش دختران جهت ازدواج با افراد میلیونر تأسيس شده كه با دريافت بيش از سه هزار دلار به آنها آموزش‌هاي لازم را مي‌دهند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان داخلي نيز با دريافت همين مبلغ به پسران جوان و تحصيلكرده ياد بدهند كه چطور در اوضاع كنوني بتوانند كار پيدا كنند، پول پس‌انداز كنند، مسكن اجاره كنند، دختران دم بخت را به حداقل‌هاي زندگي راضي كنند و غيره. اگر مشكل جوانان با اين راهكار نيز حل نشد، لااقل اين وسط يك چيزي هم گير آموزشگاه‌هاي مثلاً خصوصي مي‌آيد!

نظر به اينكه معاون سازمان خصوصی سازی گفته است كه بر اساس نظر کارشناسی سازمان خصوصی‌سازی، قیمت پرسپولیس 45 میلیارد تومان و قیمت استقلال 42 میلیارد تومان برآورد شده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان ذيربط سهام اين دو باشگاه محبوب فوتبال را به علت زيانده بودن آن به عنوان سهام عدالت بين طرفداران اين دو تيم توزيع نمايند!

نظر به اينكه متخصصان علوم پزشكي و داروسازي در انگليس موفق شدند از گياه تنباكو دارويي جديد براي مقابله با ايدز توليد كنند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان در كنار نصب دستگاه‌هاي خودپرداز سرنگ‌هاي بهداشتي رايگان براي معتادان، خودپردازهاي تنباكو نيز ايجاد نمايند تا معتادان عزيز تحت هيچ شرايطي دچار ايدز نشوند!

نظر به اينكه عربستان سعودی به دنبال انتشار گزارش انتقادی سازمان عفو بین الملل درباره پیش نویس قانون ضدتروریسم آن کشور، دسترسی به سایت عفو بین الملل را مسدود کرده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان اين كشور به جاي صرف هزينه هنگفت براي مسدود كردن اين قبيل سايت‌ها، به فكر راه اندازي و تأسيس اينترانت (اينترنت داخلي) باشند تا بتوانند آن را جايگزين اينترنت جهاني نمايند!

نظر به اینکه در خبرها آمده بود که پایین بودن آمار پیوند کلیه از جسد، باعث شده اهدای کلیه تبدیل به جولانگاه خرید و فروش شود، به طوریکه برخی جوانان از جمله دختران به دلیل بیکاری و عده‌ای به خاطر بدهی و پرداخت دیه و... وارد این بازار غیر رسمی شده و متقاضی فروش این عضو حساس بدن خود هستند، اینجانب پیشنهاد می‌کنم مسئولان برای رفاه بیشتر مردم نیازمند، طرحی را اجرا کنند که به موجب آن نیازمندان محترم کلیه اعضا و جوارح بدن خود از جمله کلیه، قلب، روده، کبد، دست، پا، استخوان و ... را پیش فروش کنند تا هر وقت خدای نکرده دچار مرگ مغزی شدند یا مرگ مغزیشان کردند، خریداران بتوانند با پرداخت مابقی مبلغ پیش خرید شده به خانواده متوفی، هم مشکل خود و هم قسمتی از هزينه‌هاي مراسم خانواده متوفی را حل نمایند!

نظر به اينكه سايه نيوز در مطلبي ليستي از مشاهير مجرد ايران از جمله علي اكبر دهخدا، سهراب سپهري، فرخي يزدي، ميرزاده عشقي، صادق هدايت و ...  را اعلام كرده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان منبعد به جاي استفاده از عبارت چهار ميليون جوان مجرد از عبارت چهار ميليون مشاهير جوان استفاده نمايند!

نظر به اينكه دسترسی کاربران چینی به گوگل‌پلاس محدود شده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم مسئولان امر كه معلوم هم نيست بالاخره چه كساني هستند از كشور چين عقب نمانده و هر چه زودتر در راستاي اجراي شعار پيشگيري هميشه بهتر از درمان است، گوگل پلاس را هم نيز مانند ساير سايت‌هاي اجتماعي قبل از آنكه كسي عضوش شود، فيلتر كنند!

نظر به اينكه دانشگاه کویینزلند استرالیا در تحقيقي اعلام كرده است كه افراد بالای 25 سال به ازای هر یک ساعتی که صرف دیدن تلویزیون می‌کنند، 22 دقیقه از عمرشان کم می‌شود، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم هم‌ميهنان عزيز براي جلوگيري از كاهش طول عمرشان به جاي نشستن جلوي تلويزيون، جلوي ماهواره بنشينند تا عمرشان نه تنها كاهش نيابد بلكه افزايش نيز پيدا كند. گرچه دانشمندان هنوز مورد دوم را ثابت نكرده‌اند ولي از خيلي وقت پيش ثابت شده است كه شادي عمر انسان را زياد مي‌كند!

نظر به اينكه در خبرها آمده بود كه دانشكده فني ايلام با اجاره دادن بخشي از اين مرکز به آسايشگاه خصوصي رواني و ادغام آن با دانشکده، مشکلاتي را براي دانشجويان ايجاد كرده است، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم دانشجويان براي جلوگيري از ورود اصوات نامربوط به داخل كلاس‌هاي درسي‌شان كل ديوارها، در و پنجره‌هاي كلاس‌ها را با شانه تخم مرغ بپوشانند تا محيط داخلي دانشكده آكوستيك شود!

نظر به اينكه مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفته است كه بر اساس دستور ستاد هدفمندی یارانه‌ها زمان دوره‌ای قرائت کنتورهای گاز، در مرحله نخست از دو ماه به 45 روز و در مرحله دوم نیز از 45 روز به 36 روز کاهش یافته و قرار است این زمان به 30 روز نيز کاهش یابد، اينجانب پيشنهاد مي‌كنم با ادامه اين روند جلوي هر كنتور گاز يك اتاقك ايجاد شود و يگ مامور نيز به طور 24 ساعته در آنجا قرار داده شود تا شماره كنتورها را به صورت آنلاين بعد از افزايش هر عدد به شركت گاز گزارش دهد!

نظر به اينكه یکی از زنان عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفته است كه امروز چادر مشكی از بحث هسته‌ای برای ما مهمتر است و خیلی‌ها هم بر خلاف گذشته كه از ما صنایع دستی می‌خواستند، الان از ما چادر مشكی می‌خواهند، اينجانب پيشنهاد مي‌كنمايشان نگاهي به مارك پارچه چادر مشكي خود بياندازند تا ببينند كه عمده‌ي همين پارچه‌هاي چادر مشكي از كدام كشورها وارد مي‌شوند، آن وقت نام كشورهايي كه چادر مشكي را به آنجا صادر مي‌كنند هم بيان نمايند!

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. Posting comment as a guest.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

کلا حقوقی نمی‌گیریم که بخواد محفوظ باشه، ولی شما رعایت کنید!

طراحی و اجرا "مینا وب "