افاضات اینجانب / نوروز 95

* نظر به اینکه عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه پدیده فرزندفروشی در کشور رو به افزایش است، گفته است که باید دستگاه‌های حمایتی و نظارتی در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند. اینجانب پیشنهاد می‌کنم جهت کنترل این پدیده، سامانه‌ای به نام "پفک" (پدیده فرزند فروشی کشور) طراحی و ساخته شود تا این پدیده کنترل شده و مالیات بر ارزش افزوده لازم از این خانواده‌ها دریافت شود!

* نظر به اینکه شرکت خودروسازی دایملر آلمان ۸۴۰ هزار خودروی مرسدس‌ بنز و دایملر را به علت احتمال نصب ایربگ معیوب در آن فراخوانده است، اینجانب پیشنهاد می‌کنم با توجه به عدم اعلام فراخوان‌های شرکت‌های داخلی به علت عدم ایراد و خرابی در خودروهای ساخت داخل و با توجه به رفع تحریم‌ها، این شرکت‌های مطرح داخلی در آلمان نمایندگی دایر کنند تا آلمانی‌ها از داشتن خودروهای خود حتی بدون ایربگ نیز خدا را صدهزار مرتبه شاکر باشند و توقعشان را از شرکت دایملر آلمان کم کنند!

* نظر به اینکه در تحقیقی آمده بود که انگلیسی‌ها با ایرانی‌ها نقاط مشترک زیادی همچون روحیه طنز و نوشیدن چای دارند و همچنین ایرانی‌ها به صورت جدی به پیک‌نیک می‌روند و حتی در این کار از انگلیسی‌ها بهتر هستند، اینجانب پیشنهاد می‌کنم آماری هم از تعداد گازهای پیک نیک ایرانی‌ها و ابزار وابسته به آن ارائه شود تا ثابت شود که انگلیسی‌ها کلا در این زمینه نیز هیچ حرفی برای گفتن ندارند!

* نظر به اینکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته است که در وزارت‌خانه به‌ طور جدی نیازمند یک همکاری نزدیک با دانشگاه‌ها هستیم، اینجانب پیشنهاد می‌کنم ایشان جهت روشن شدن افکار عمومی اعلام کنند که با کدام دسته از دانشجویان همکاری نزدیک داشته باشند، چون تعدادی از دانشجویان به دنبال فیلترینگ کامل اینترنت هستند و عده‌ای دیگر به دنبال برداشتن کامل آن!

* نظر به اینکه در حالی خبرهایی مبنی بر ورود مستر کارت به کشور مطرح شده که مسئولان مستقیم امر تجارت خارجی از عرضه کارت های اعتباری و مالی بین المللی و طرح‌های مشابه آن به کشور اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند، اینجانب پیشنهاد می‌کنم مسئولان ذیربط چشمان تیزبین خود را بازتر کنند و علاوه بر محدود کردن ورود مستر کارت‌ها و اعلام ممنوعیت فروش آنها به بانوان، جلوی ورود میسیزکارت‌ها را نیز بگیرند تا خدای نکرده این کارت‌های اعتباری باعث انحراف افکار عمومی جوانان کشورمان نگردد!

* نظر به اینکه رییس مجلس شورای اسلامی گفته است که امروز ما حدود 400 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی کلنگ‌زنی شده در کشور داریم و این در حالی است که اعتبار سالیانه کشور در حوزه عمرانی حدود 20 تا 30 هزار میلیارد تومان است که با این میزان اعتبار اجرای تمام طرح های مذکور حدود 30 سال طول می‌کشد، اینجانب پیشنهاد می‌کنم جهت انجام این پروژه‌ها در دو سال آینده گزینه‌ای به نام مالیات کلنگ‌زنی در کلیه قبوض آب، برق، گاز، تلفن ثابت و همراه درج شود تا این قسمت نیز همانند سایر اقلام مندرج در قبوض، هزینه‌اش تامین شود!

* نظر به اینکه رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی با اشاره به افزایش قیمت گوشت گفته است که بارندگی و مشکل در حمل و نقل موجب افزایش قیمت گوشت شده است، اینجانب پیشنهاد می‌کنم ایشان در فصول تابستان نیز علت افزایش قیمت گوشت را عدم بارش باران و گرم بودن هوا اعلام کنند!

* نظر به اینکه محمود احمدی‌نژاد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه توصیه شما به نامزدهای انتخابات پیش‌رو از جریان‌های سیاسی مختلف چیست، گفته است که نامزدهای انتخابات هم در دوره نامزدی با هم دوست باشند و با هم بعد از ازدواج، همدیگر را دوست بدارند، اینجانب پیشنهاد می‌کنم ایشان به عنوان مشاوره خانواده در ازدواج و طلاق منسوب شوند تا به صورت ضربتی تمامی مشکلات موجود در این امر حل و فصل شده و دیگر ازدواجی صورت نگیرد که قرار باشد طلاقی اتفاق بیفتد!

* نظر به اینکه رسانه ونزوئلایی گزاش داده است که اهالی یکی از مناطق شمالی کلمبیا پس از مواجهه با صحنه شناور شدن تعداد بسیاری از اسکناس‌های 50 هزار پزویی بر روی آب‌های رودخانه سانتاندر برای جمع آوری اسکناس‌ها به داخل آب پریدند، اینجانب پیشنهاد می‌کنم جهت ایجاد شور و نشاط در جامعه بخشی از پول‌های آزاد شده را در یکی از رودخانه‌های داخلی نه خارجی، ریخته تا مردم کمی از این حال و هوا در بیایند!

چاپ شده در ماهنامه طنز و کاریکاتور بچه مشد – نوروز 95

 

* نظر به اینکه معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش از تغییر در کتب درسی زبان انگلیسی پس از ۲۷ سال خبر داده است، اینجانب پیشنهاد می‌کنم این معاونت معادل انگلیسی واژه دیوارنوردی را نیز وارد کتب جدید کرده تا در سال‌های آتی دانش اموزان با این اصطلاحات نوین نیز آشنایی لازم رو داشته باشند!

* نظر به اینکه معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفته است که متاسفانه آمارهای هشدار دهنده‌ای همانند وجود 8 میلیون بیمار در بیمارستان‌های کشور نشان دهنده این است که وضعیت مردم از لحاظ سلامتی در شرایط خوبی نیست و باید بیشتر به این مقوله مهم رسیدگی شود، اینجانب پیشنهاد می‌کنم جهت حفظ سلامتی روحی و جسمی مردم، قسمتی از پول‌های آزاد شده را بین مردم تقسیم کنند تا این آمارها بدون دستکاری به صورت خودجوش کاهش یابد!

* نظر به اینکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته است که مناقصه فیلترینگ هوشمند اینستاگرام، تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی برگزار شده تا در نهایت این طرح اجرایی شود و بتوان به صورت هوشمند بر محتوای این شبکه‌های اجتماعی نظارت کرد، اینجانب پیشنهاد می‌کنم این مناقصه انجام نگیرد چون همانند خصوصی سازی به شرکت‌های شبه دولتی واگذار و به صورت هوشمند 99 درصد این شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده و تنها صفحه ورودی آن برای کاربران به نمایش در خواهد آمد!

* نظر به اینکه رییس کمسیون فرهنگی اجتماعی دبیرخانه کلانشهرهای کشور از وجود 25 هزار کارتن خواب در تهران خبر داده و گفته است که اقدام فرهنگی برای فردی که گرسنه است و نمی‌تواند معاش خانواده‌اش را تامین کند، معنا ندارد، اینجانب پیشنهاد می‌کنم بودجه مراکز مهم و حیاتی فرهنگ سازی فعلی که تا این لحظه عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند چند برابر کنند تا بتوانند در سبد فرهنگیشان نان غنی سازی شده فرهنگی را نیز بین مردم توزیع نموده و مردم را به وسیله آن به راه راست هدایت کنند!

* نظر به اینکه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفته است که دولت و سازمان گردشگری باید جلوی سفر مردم به ترکیه را بگیرند چون پولی که مردم خرج سفر به این کشور می‌کنند به جیب داعش ریخته شده و صرف مسلمان کشی می‌شود، اینجانب پیشنهاد می‌کنم این عضو کمیسیون، کشورهای دیگری که به صورت مستقیم مسلمان کشی یا بهتر بگویم ایرانی کشی می‌کنند ولی کسی از سفر مردم به آنجا جلوگیری نمی‌کند را هم ببیند و اعلام نماید!

* نظر به اینکه رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از ابلاغ ممنوعیت بلند مرتبه سازی خبر داده است، اینجانب پیشنهاد می‌کنم مسئولان ذیربط ممنوعیت بلندمرتبه سازی آدمها را هم تصویب و اجرایی کنند!

* نظر به اینکه به گزارش ایسنا یک کارشناس در حوزه مسکن گفته است که امروز با توجه به حجم بالای خانه‌های خالی و نبود مشتری، مالکان دیگر نمی‌توانند قیمت‌ها را به آسمان برسانند و انتظار مشتری داشته باشند، اینجانب پیشنهاد می‌کنم مالکان منبعد به جای رساندن قیمت به آسمان آن را به فلک برسانند و سرمایه خوابیده یشان را افزایش دهند، چون در هر صورت مردم توان خرید مسکن را مخصوصا در کلانشهرها نخواهند داشت!

* نظر به اینکه محققان دانشگاه پیام نور موفق به ابداع و ثبت اختراع ماسک دهان و بینی ساخته شده از نانوالیاف در اداره ثبت اختراعات آمریکا شدند، اینجانب پیشنهاد می‌کنم با توجه به بروز استعدادهای نهفته دانشجویان ما در عرصه آلودگی شدید هوا در شهرهای بزرگ، کلیه آلودگی‌های زیست محیطی به همین منوال و با شدت بیشتر ادامه پیدا کند تا بتوانیم اختراعات بیشتری به مجامع بین المللی ارائه و رتبه علمی خود را در جهان ارتقاء بخشیم!

* نظر به اینکه معاون وزیر بهداشت تاکید کرده است که وضع پذیرش دانشجوی خارجی در رشته‌های پزشکی در ایران چندان مطلوب نیست که این نشان می‌دهد هنوز نتوانسته‌ایم خود را در این زمینه به خوبی نشان دهیم، اینجانب پیشنهاد می‌کنم ایشان فعلا خود را در داخل نشان دهند و وضع دانشجویان پزشکی داخلی را بهبود بخشند تا برای تحصیل در این رشته‌ها به کشورهای هند و فیلیپین مهاجرت نکنند!

* نظر به اینکه یکی از کارشناسان و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفته است که در یک مرغداری متروکه در شیراز بیش از 60 هزار لیتر آبلیموی تقلبی، 60  کارتن آناناس تقلبی و تاریخ مصرف گذشته، بیش از 200 هزار بر چسب آماده نصب انواع محصولات غذایی و بیش از 100 هزار کارتن با برچسب شرکت‌های تولیدی مختلف کشف شده است، اینجانب پیشنهاد می‌کنم هموطنان عزیز منبعد در هنگام خرید کلیه اقلام خوراکی حتی با برند شرکت‌های معتبر، وصیت نامه خود را نوشته و خود را آماده هر گونه حوادث مترقبه و غیرمترقبه نمایند!

نظرات (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

نظر به اینکه یکی از کارشناسان و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفته است که در یک مرغداری متروکه در شیراز بیش از 60 هزار لیتر آبلیموی تقلبی، 60 کارتن آناناس تقلبی و تاریخ مصرف گذشته، بیش از 200 هزار بر چسب آماده نصب انواع محصولات غذایی و...

نظر به اینکه یکی از کارشناسان و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفته است که در یک مرغداری متروکه در شیراز بیش از 60 هزار لیتر آبلیموی تقلبی، 60 کارتن آناناس تقلبی و تاریخ مصرف گذشته، بیش از 200 هزار بر چسب آماده نصب انواع محصولات غذایی و بیش از 100 هزار کارتن با برچسب شرکت‌های تولیدی مختلف کشف شده است، اینجانب پیشنهاد می‌کنم هموطنان عزیز منبعد در هنگام خرید کلیه اقلام خوراکی حتی با برند شرکت‌های معتبر، وصیت نامه خود را نوشته و خود را آماده هر گونه حوادث مترقبه و غیرمترقبه نمایند!

ادامه
This comment was minimized by the moderator on the site

سایت جدید مبارک

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. Posting comment as a guest.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

کلا حقوقی نمی‌گیریم که بخواد محفوظ باشه، ولی شما رعایت کنید!

طراحی و اجرا "مینا وب "