افاضات اینجانب / دی و بهمن 93

نظر به اینکه در خبرها آمده بود که در سال های اخیر و با رواج استفاده از اسمارت فون، تبلت (یا به قول فرهنگستان رایانک مالشی!) و لپ تاپ حتی کودکان شش ساله نیز مبتلا به کمردرد، شانه و یا گردن درد می شوند که علت آن استفاده بیش از حد از وسایل ارتباطی نسل جدید است، اینجانب پیشنهاد می‌کنم شرکت مخابرات از این خبر در تبلیغات خود استفاده کند و از مردم بخواهد برای جلوگیری از کمردرد، درد شانه و گردن به جای ارسال پیام از طریق وایبر، واتس آپ، تانگو، لاین و ... از روش ارتباطی نسل قدیم یعنی پیامک استفاده نمایند تا کمردرد مخابرات هم بهبود پیدا کند!

نظر به اینکه بر اساس آمار گمرک در هفت ماهه نخست سال ‌جاری واردات آلات موسیقی، اجزا و قطعات آن از نظر وزنی 79.12 درصد و از نظر ارزشی 136.58 درصد افزایش یافته است، اینجانب پیشنهاد می‌کنم مسئولان برای کاهش واردات آلات موسیقی، نمایش آلات موسیقی را در صدا و سیما آزاد کنند چون یکی از دلایل اصلی افزایش روز افزون واردات آنها این است که در هنگام پخش موسیقی از تلویزیون ملی مردم با قرار دادن این آلات در کنار تلویزیون خود این حس را در خود به وجود می آورند که گویی آلات موسیقی خودشان در حال نواخته شدن است!

نظر به اینکه رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفته است که عبور از چراغ قرمز 100هزار تومان جریمه خواهد داشت، اینجانب پیشنهاد می‌کنم ایشان جریمه عبور از خطوط قرمز را هم علنی اعلام نماید تا مردم تکلیف خودشان را بدانند!

نظر به اینکه وزیر بهداشت سونامی سرطان درکشور را تکذیب کرده و گفته است که 5 تا 6 برابر کمتر از آمریکا و اروپا سرطانی داریم، اینجانب پیشنهاد می‌کنم ایشان که اینقدر آمارشان خوب است، آمار درصد بهبودی بیماران سرطانی در ایران و این کشورها را نیز اعلام نمایند تا مردم ندانسته از دنیا نروند!

نظر به اینکه در خبرها  آمده بود که نتایج تحقیقات پزشکی جدید نشان داده است که مصرف بیسکویت و کیک ممکن است حافظه را به طور کامل از بین ببرد و افراد را در معرض خطر فراموشی مکرر قرار دهد، اینجانب پیشنهاد می‌کنم پژوهشگران در ادامه تحقیقات پزشکی خود تاثیر همزمان کیک و ساندیس را هم بررسی کنند چون ظاهرا با خوردن همزمان این دو، عوارض بسیار وخیم تری گریبان مصرف کنندگانش را می‌گیرد!

نظر به اینکه رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به اینکه با شیوه کنونی تا هفت سال آینده تعداد بیکاران به ۵ میلیون نفر می‌رسد گفته است که بازی دولت‌ها با آمار مثل پوست خربزه زیرپایشان است، اینجانب پیشنهاد می‌کنم ایشان حرفشان را اصلاح کنند، چون بازی با آمار مثل انداختن پوست خربزه زیر پای دولت بعدی است نه دولت روی کار، که آن هم اصلا و ابدا اهمیتی ندارد!

نظر به اینکه مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفته است که ذی نفعان ایران خودرو شامل کارکنان، سهامداران و مهم ترین آن مشتریان هستند و وظیفه ما این است که محصولی که به مشتری عرضه می‌کنیم رضایت کامل او را برآورده کند، اینجانب پیشنهاد می‌کنم اگر ایشان به فکر رضایتمندی مشتریان هستند، از مسئولان درخواست کنند ورود خودروهای خارجی را بدون تعرفه گمرکی به کشور آزاد کنند تا رضایتمندی مشتریان به صورت خودجوش فوران کند!

نظر به اینکه در خبرها آمده بود که نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که گرم شدن زمین موجب افزایش 50 درصدی رعد و برق می‌شود، اینجانب پیشنهاد می‌کنم مسئولان بعد از این حواسشان را حسابی جمع کنند و هنگام انتخابات آتی تنور آن را زیاد گرم نکنند چون از دید کارشناسان و محققان ممکن است باعث ایجاد رعد و برق‌های عجیب و غریبی شود!

نظر به اینکه در خبرها آمده بود که در یک جشنواره در دبی به ازای هر یک کیلوگرمی که وزن کاهش پیدا کند، 2 گرم طلا اهدا می‌شود، اینجانب پیشنهاد می‌کنم چنین طرحی در ایران پیاده سازی نشود چون با توجه به اقتصاد شکوفای موجود، از 77 میلیون جمعیت کشور حداقل 80 میلیون نفر شرکت خواهند کرد و دولت را ورشکسته می‌کنند!

نظر به اینکه در خبرها آمده بود که توقف کامل پرداخت وام 5 میلیونی ازدواج و تبدیل آن به 3 میلیون تومان با اطلاعیه بانک مرکزی در سامانه وام ازدواج و بازگشت بانک مرکزی به مصوبه پیش از سال 90 کلید خورده است، اینجانب پیشنهاد می‌کنم  مسئولان این نکته را توجه داشته باشند که با این حرکات امید جوانان را برای داشتن 5 فرزند به یاس تبدیل کرده و اکنون با این پول فقط می‌توانند روی 3 فرزند متمرکز شوند و این بر خلاف کنوانسیون "فرزند بیشتر، زندگی بهتر"خواهد بود!

نویسند: فرهاد ناجی

چاپ شده در ماهنامه طنز و کاریکاتور بچه مشد – دی و بهمن 93 

 

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. Posting comment as a guest.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

کلا حقوقی نمی‌گیریم که بخواد محفوظ باشه، ولی شما رعایت کنید!

طراحی و اجرا "مینا وب "